Skúšky

  Výsledky skúšok malej Amandy nájdete vľavo pod jej menom...

22.10.2011 KFD Bratislava

 

5.6.2011  KFST Sv. Martin

 

Amanda Laro Slovakia- I.cena,CACT,CCT

Kvôli týmto skúškam sme obetovali jedny agility preteky ,a tak sme teda dúfali,že budú stáť za to :) Príprava sa nám trochu skomplikovala,keďže nebolo moc na čom trénovať,ale pár dní pred skúškami nás kamošky zachránili a podarovali nám ratice na stopy. Tréningy po háraní už prebiehali úplne v poriadku,všetko bolo tak,ako sa patrí. Lenže Amanda je Amanda,ktorá si na skúškach vždy niečo vymyslí,tak sme čakali čo bude.Hneď ráno to zaklincovala výbornou poslušnosťou,keď som ju na chvílu vypustila a jej nikde :D Ale teda po chvílke našťastie prišla. Prvá disciplína bola odloženie,ktoré už zvláda super.Nasledovala stopa,kde bol úplne krásny terén plný kríkov :) Ale tak na dohľadávkach si terén tiež nevyberáme a správny pes musí zvládnuť všetko a taktiež aj vodič heh. Potom bolo na rade už len sliedenie,poslušnosť a výstrel. Ani sme sa nenazdali a bolo po skúškach.Počkali sme si na vyhodnotenie a zostali sme prekvapení. Malá Amanda to zvládla a zaslúžila si 1.cenu s titulmi CACT,CCT. Takže spokojnosť najväčšia :)

Fotky: snáď sa k nejakým dostaneme...

 

 

 

 

DS Chtelnica

 

Dany Budaiov dvor- II.cena

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/DS_Chtelnica_2011/

 

 

26.-27.11.2010 KDS Bratislava

Skúšok sa zúčastnil náš Danko a Amanda. Obaja skončili v III.cenách vďaka pohonu a.... Ďalší dôvod písať nebudem, pretože zase budem v niekoho očiach tá najhoršia,aj keď to som aj teraz :) Nuž netuším prečo. Večer bola atmosféra v kruhu teriéristov úplne super,ako vždy...ešteže nás nakoniec prehovorili,aby sme zostali :) Ráno nás čakala ešte obora,kde bol trošku problém sa dostať,keďže do rána nám nakydalo snehu :) No nakoniec všetko dobre dopadlo a odskúšalo sa všetko ,čo bolo treba. Na záver vyhodnotenie,rozlúčenie a unavení domov :) No a ešte nedá mi nespomenúť mierny rozruch pred vyhodnotením :) Nabudúce sa treba hneď obrátiť na mňa a nie riešiť moje členstvo s Robom :) Niekedy mám 100 chutí skončiť s celými skúškami, ale stále sa držím toho,že sa nevdzám a neukrátim Amandu o to,čo ju baví.

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/26.-27.11.2010_KDS_Bratislava/

 

 

31.10.2010 SO Bratislava

Dnes sme sa Aiduškou zúčastnili skúšky odvahy na diviaka. Baba diviačkov našla a celý čas s veľkým záujmom štekala,tak si vyslúžila známku 3,čo nás veľmi teší :) Splnila si taktiež podmienku na KDS,takže na KDS ideme vo veľkom. Robko s Aidou, jeho otec s Dankom a ja s Amandou .... :) V BA nám spoločnosť robila malá Brituša a môj Buddynko ,ktorý spoza plota tiež krásne ohlásil diviakov.Niekedy ho fakt musím pustiť do obory a ukážeme tým teriérom ako sa má hlásiť :D

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/31.10.2010_SO_Bratislava/

 

 

 24.10.2010 FD Boleráz

Na tieto FD sme išli v plnom zložení: Ama,Aida,Biba a Dano :) Čiže presne polovica psov naša. Aj toto boli také milé priateľské skúšky,kde som sa cítila ako na nejakej rodinnej akcii :D Prvá bola zase raz disciplína odloženie. Kým bežal čas ostatným psíkom,ja som stresovala,či to Ama dá. Síce môžem povedať,že na tréningoch už bolo 100% aj so strelbou,no ale pri Ame človek nikdy nevie :D Tak Aida 4,Biba 4,Dany 4. Ama to už nesmela pokaziť.Prišiel náš čas. Čakali sme čakali a Ama za tých 10 minút ani nepípla a ani sa nepohla :) Takže to nepokazila a tiež známka 4. Nasledovali stopy s chôdzou pri nohe. Aida dala stopu na 4, chôdzu na 3. Ama sa na stope rozbehla pekne,no z môjho pohľadu to bola najhoršia vypracovaná stopa za jej život. Žiadna poctivá robota,ale úplné šaškovanie. Ale tak ja viem,že Ama mala svoj "hendikep",tak jej je odpustené. Som na ňu hrdá za to odloženie a ukážkovú chôdzu pri nohe na 4 :) Danko nezaostával za Aidou a vyslúžil si známky 4,4. Nakoniec išla naša Bibuška,ktorá tiež makala ako sa patrí a dostala 4,4. Prišlo na rad posedenie pri guláši a prípitok :D Výsledky už boli spracované a mohlo sa končiť. Naša banda skončila veľmi úspešne. Aida,Biba,Dany v 1.cene a my s Amandou v 2.cene (to naše šťastie:D). Tak gratulujeme všetkým zúčastneným,pretože nikto nevypadol :)

fotky: nemáme

 

 

23.10.2010 KFD Ladomerská Vieska

"Ladomerská Vieska? To je blzíko. Ideme!" Asi tak to je u nás.Štartoval Robko s Aidou, svokrík s Dankom a ja? ja s Fredom :D Bohužiaľ Ama štartovať nemohla vďaka háraniu :( Ale tak zas aspoň sme nechali titul mamičke :D  Na tieto skúšky som sa obzvlášť tešila,pretože v partii teriéristov je vždy dobre :) Ráno sme sa stretli v chate,kde sme sa zohriali ,potom nasledovalo odloženie,kde si všetci vyslúžili známky 4,chôdza pri nohe,kde už to nebolo až také ružové a nakoniec to najdôležitejšie...stopy. Stopy boli fakt ťažké....dlhé a aj prešlapané diviakmi.No napriek tomu ich každý zvládol.Niekto lepšie a niekto horšie. Aiduša sa držala výborne ,a tak teda 1.cena, CACT,CCT. Danko nemal svoj deň,no a z toho bola 3.cena.

fotky:

chlapci.rajce.idnes.cz/KFD_Ladomerska_Vieska_23.10.2010/

 

17.10.2010 BL Biely Kostol

Tak dnes sme sa vybrali na ďalšie BL skúšky.No veď bol by to hriech keby sme my niekam nešli :D Amuša so svojím "hendikepom" mohla štartovať len v jednom kole,kde si takmer vybojovala prvú cenu. Nuž ale bolo ozaj len takmer. Nedokončené vyhnanie a 2.cena :) Aj tak má z nej panička veľkú radosť. Veď je to ešte dieťa a k tomu tam tie veci... držala sa statočne.

fotky: nemáme

 

10.10.2010 CHSNKS Zelenice

Robko a Alfa boli skúsiť šťastie na chovných skúškach :) Zo začiatku to vyzeralo veľmi nádejne,všetko išlo ako po masle.No prišla posledná disciplína, stopa kačice na vode.Videla som všetky práce v "našej" skupinke. Prví psíci boli fakt excelentní a disciplínou prešli.Ďalší mali síce pekné hľadanie,no bohužiaľ kačičku sa im nájsť nepodarilo.Vtedy som začala váhať,či sa to tým našim podarí,keďže Alfuša sa moc do vody nehrnie.Ale verila som im! :) Baba krásne vošla do vody,plávala správnym smerom,keď sa zrazu zvrtla.Snažila sa snažila,ale čas bežal a kačica nikde.Takže posledná disciplína a dovidenia :( Ale tak teší nás,teda aspoň mňa,že sa dostala až tak ďaleko.Chýbalo už fakt len málo...

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/10.10.2010_CHSNKS_Zelenice_nejake_foto_z_prechadzky/

 

18.9.2010 BL Alžbetin dvor

Tak a ďalšie skúšky máme za sebou :) Prvý štart-hmmm panička bola sklamaná,keďže slečna  sa tvárila ako keby vidí noru prvý krát :DTo človeka poteší,keď trénuje a trénuje a pes krásne robí.Nuž iné sú tréningy,iné skúšky. Už ako tam vbehla bez štekotu som vedela,že nič z toho nebude.Akoby to ani nebola Amanda.Nakoniec sa spamätala,tlačila a štekala.Druhé kolo už bolo omhoho lepšie :) Zatlačila,pokúšala sa vyhnať.Vyhnať sa síce nepodarilo,ale to nevadí.Nabudúce hehe. Ďakujeme organizátorom,že nám umožnili štartovať prvým a potom posledným kvôli našim pretekom :)

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/18.9.2010_BL_Miloslavov%2C_agility_Dunajsky_Klatov_nieco_z_tury_zo_Smolenic/

 

28.8.2010 SO Belušské Slatiny

Víkend sme trávili na výcvikových dňoch,popri ktorých sa konala aj skúška odvahy,tak sme tam samozrejme nesmeli chýbať.Zo 14 psíkov uspelo len 5 a my sme sa radili k tým šťastným.Dany odviedol najlepšie prácu na známku 4 a Amanda na známku 2. Bohužial,keď po 3 minútach pán rozhodca povedal,že zatiaľ najlepšia práca,baba si zmyslela "idem skontrolovať paničku" a už bolo :) Ale podmienky na KDS máme splnené.

 

17.-18.7.2010 MSBL Vinohrady nad Váhom

Ďalší Danov pokus o CACIT dopadol podľa očakávania :) V sobotu vyhnanie a v nedeľu hrdlo,tituly CACIT, RCACT.

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/17.-18.7.2010_MSBL_Vinohrady_nad_Vahom_agility_Sintava/

3.7.2010 SVP Budmerice

Na tieto skúšky boli prihlásení Dano a Alfa.Pôvodne som chcela ísť aj s Amandou,ale nakoniec som si to rozmyslela.Predsa sa máme ešte čo učiť :) Na prvej disciplíne som nebola,ale obaja schytali známku 1. Sliedenie v tŕstí dopadlo u oboch na 2.Nasledoval aport kačice z tŕstia,kde Alfa dostala 4,4 a Danko tam vypadol.Alfuša za ním nechcela zaostávať,tak skončila pri ochote do vody.Nejak sa jej tam nechcelo :) Takže nebola to žiadna sláva, ale aspoň sa náš Robko naučil,čo všetko SVP obnášajú :) a tak isto aj ja...Tak teda o rok sa snáď zúčastníme už v hojnejšom počte.

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/SVP_Budmerice_3.7.2010/

 

 

 

 

26.6.2010 BL Trakovice

Tak na týchto skúškach sa bol náš Robko zaúčať na rozhodcu a jeho otec odviedol Dana a Anetku. Dany 1.cena-vyhnanie a Anetka 2.cena a 3.cena.

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/BL_Trakovice_26.6.2010/

19.-20.6.2010 MSBLT Vinohrady nad Váhom

Malé baby si nemali kedy urobiť BL,tak na tieto skúšky nastúpil iba náš Dany.My s Amandou a Fredym sme ho boli oba dni podporovať :) Prvý deň sa nejak nedarilo,a tak teda Dany neobstál.Nikoho z nás to určite nepotešilo,pretože sme tajne dúfali v CACIT,no ale tak čo už.Dano aspoň druhý deň ukázal svoje kvality a v nejakej 40 sekunde bola škodná vonku, a tak ďalšia 1.cena na MSBL.Tak aspoň v nedeľu sme mali radosť a určite to ešte skúsime,pretože fešák na ten CACIT má. 

fotky:chlapci.rajce.idnes.cz/MSBLT_19.-20.6.2010/

29.5.2010 FSMP Sasinkovo

Tak na tieto skúšky sme si prihlásili dvoch psíkov a to Danyho a Amandu. Tréningy boli,aké boli...v podstate boli veľmi dobré,aj keď ja som mala obavy z odloženia.Posledný týždeň pred skúškami mi začala malá sem-tam pišťať v odložení.No nič,tak či tak sme išli :) Ráno sme sa všetci stretli pri poľovníckej chate,či čo to bolo,pozreli sme prasiatka,zaštekali si a už aj bol nástup. Vybrali sme si šťastné číslo 13 a Robko 14,takže sme boli spolu v skupinke,ešte aj sme boli rovno za sebou :) Skúšanie bolo trošku chaotické,keď najskôr sa malo ísť sliediť,no ale zrazu,že urobíme prvé odloženie.Odloženie bolo pri stopách a k tomu moja Amanda jediný kontrolovaný pes. :D Amuša má veľmi rada ľudí,takže státie rozhodcov priamo pred ňou jej veľmi neprospelo a bolo to snáď jej najhoršie odloženie v živote so známkou 2,takže 1.cena zbohom :) Dany už ostrielaný pes nemal problém a dostal známku 3. Nasledovalo sliedenie,kde sa Amanda správala ako absolútne blbý pes :D Na jedných skúškach dostaneme za poslušnosť 4 a niekde 2 no.Nabudúce nám nebude ani Robko do toho kecať a bude snáď všetko fajn. Ale aspoň zo strelby bola 4 hehe.Potom konečne naša silná stránka-stopa.Síce som už čakala všeličo,keďže Ama vyvádzala,ako ešte nikdy,ale aspoň tu nesklamala a ukázala sa najlepšie ako vedela.Stopu krásne vypracovala a dokonca si na konci aj trošku štekla :) Robko bol stále s niečim nespokojný,no ja som od začiatku vedela,že oni schytajú 1.cenu :) A tak aj bolo.S počtom 118 bodov skončili v 1.cene a boli tretí v poradí. Nám zase chýbalo máličko,ale sme spokojné aj s našou 2.cenou.Boli sme sa tam obe hlavne učiť.

9.5.2010 FT Malženice

Debie dnes mala druhý pokus na FT. Ale tak pekne poporiadku. Ráno sme zbalili svorku v zložení: Alfa,Debie,Amanda,Fredy. Veď prečo by mali spať doma,keď môžu v Malženiciach? :D Pekne sme si počkali,kým všetci poprichádzali a zahlásili sa.Potom už sa išlo na pole,kde sa skúšali všetci psíci.Debie s Robkom vybehli na pole myslím štvrtí v poradí a my sme z diaľky len pozerali,ako sa im darí. Darilo sa im super,po chvílke našli zajaca,vystavili,vystrelili,takže všetko v poriadku. Pobrali sa k rozhodcom,kde im najskôr povedali 1.cena,no nakoniec ich ešte poslali na hľadačku.Vraj aby ju videli ešte dlhšie hladať.No lenže Debuška tentokrát vystrelila za zajačikom a už bolo.Kým sa vrátila,páni sa rozhodli,že naša slečna neobstála.Takže zase nabudúce :)

Fotky nemáme ,pretože foťák sa rozhodol,že sa pokazí :D

 18.4.2010 SVS a SVMP Senica (Kúty)

Moje prvé skúšky s Amandou a Robkove druhé s Debie :) Tak ako sa nám darilo?Alebo skôr nedarilo? Ráno sme vstali celkom v pohode po trekku.Teda svalovica bola,ale u mňa nič také hrozné.Sem-tam som si pokrivkala kvôli otlakom,ale inak mi veľmi pomohlo celodenné hýbanie.No a Robko? Bolo na čo pozerať :D Chodil ako dolámaný,ale tak aspoň sme mali zábavu.Hlavne,že bol na seba hrdý,že prešiel 40km hehe.No a poďme k veci. Na skúšky prišlo 7 psíkov,z toho dvaja stavači a zvyšok malé plemená. Stavačíci boli prví,no ani jeden  neuspel. Debie sa ukázala v behaní aj vystavovaní,ale bohužial behala naďaleko. Ale tak kam sa Robko hrabe na vlohovky,keď si fenu pripravuje na Trial? :D Potom nasledovali krpatí a my sme si samozrejme vytiahli posledné číslo .Najskôr sme si všetci urobili ostrosť.Tam prešli všetci. A ako Amanda? Tá si pekne našla,vrtela s chvostíkom a revala ostošesť,no pár sekúnd pred koncom sa išla pozrieť,kde trčí panička,ale aj keď sa hneď vrátila späť,tak išla známka dole ,ale tak nám to nejak neublížilo.Počas sliedenia všetkých 6 psíkov sme čakali pri poli,kde Ama netrpezlivo pozerala na pole a čakala,kedy ju konečne vypustím. No a prišiel čas.Amanda na scénu! Nás nechali presliediť celé pole.Smerom "preč" sa vystriedali 4 psíci a smerom späť sme išli iba my :D Ale tak Ama ukázala svoje kvality a aj rozhodci chválili,že pekne hľadá a hlavne behá.Vybehla nám aj srnečka,kde nás ohodnotili známkou 2 za hlasitosť,takže toto nás posunulo do 2.ceny :( Inak sme stratili málo bodov a tie čo sme mali,stačili na 1.cenu,ale tak my máme nešťastie v šťastí :) Samozrejme sme nejaké body stratili za chôdzu pri nohe,kde sme dostali známku 3. Dalo sa to čakať,keď po sliedení Amu zaujímalo všetko,a tak nešla nejak ukážkovo. Inak to boli veľmi pekné skúšky a veľmi príjemní ľudia . S Amušou sme aj zabudli prvoskúškovo stresovať :D Pekne sme si počkali aj na vyhodnotenie. Úspešní boli len traja psíci a my samozrejme medzi nimi :) Dokonca sme dostali aj vodítko s obojkami hehe. Dúfam,že nám ešte vídu nejaké skúšky v tomto okolí . ďakujeme všetkým za spoločnosť a rozhodcom za všetko ...

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/SVS_a_SVMP_Kuty_18.4.2010/

 

 

 

 

 10.4.2010 MFT Budmerice

Tak dnes sme sa vybrali na prvé skúšky s Debie. Ráno sme pekne vstali a šup šup do Budmeríc.Tam sme strávili nekonečne dlho na zahájenie Trialu a Vlohoviek,ale tak čas sme zabili s priateľmi a známimi :) Debuša bola na Trial pripravená,tak sa veľmi nebolo čoho obávať. Po dlhom čase sme sa dostali na pole,kde sa všetci psíci pekne predviedli. Debie všetkým ukázala krásne hľadanie,krásne naháňanie srnčeka,krásne vrátenie sa,no ale krásna zver bola niekde ...ďaleko preč :D Zo štyroch pointríkov narazil na zver až ten posledný,takže traja boli neklasifikovaní a medzi nimi bola aj naša Deba.Nuž nabudúce si treba asi aj zver priniesť hehe. Takže asi takto sa nám darilo a vidíme sa na Triali v Malženiciach :)

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/10.4.2010_FT_Budmerice/

 

 

 

 

12.-13.12.2009 Duričské skúšky Dobrá Voda

 

 

 

V sobotu skoro ráno sme sa vydali na cestu smer Dobrá Voda.Danyho čakali opravné skúšky :) V sobotu sme mali 3 pohony,no strelený bol myslím,že len jeden diviak,ktorého ešte neskôr dohľadávali. Nuž žijú tam moderní diviaci s nepriestrelnými vestami heh. V sobotu sa nám darilo,Danko pracoval ako hodinky a známky boli trojky,štvroky. V nedeľu sa darilo už menej,hlavne v oplôtku v Smoleniciach,kde sme získali známku 1. Danovi sa nejak Smolenická obora asi nepáči.Za stopy sme dostali 3,4,takže iba vďaka oplôtku to bola 3.cena. O rok si to Danko určite opraví :)

 

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/Duricske_skusky_Dobra_Voda_12.-13.12.09/

 

 

 

28.-29.11.2009 Duričské skúšky Majdán

 

 

 

Tak týchto skúšok sa zúčastnil náš Danko,no zase sme nedopadli nejak úspešne. V sobotu boli 2 pohony a Dany sa zúčastnil oboch.Taktiež na strelbe,poslúšnosti si vyslúžil pekné známky. V nedeľu ho čakala ešte obora a stopy.Tak sme ráno prišli na Jahodník a čoskoro už bolo na rade naše číslo. Tak Danko sa išiel ukázať.No to sa nepodarilo a Dany v disciplíne Oplôtok vypadol.Nejak sa mu na prasiatka nechcelo zaštekať.No ako som už aj povedala : " tréningy môžu byť ukážkové,no naskúškach či pretekoch to vždy nemusí vísť " Predsa sa na výkone psíka podpíše aj stres jeho pánička.Takže Dany nabudúce to bude prvá :)

 

 fotky:  chlapci.rajce.idnes.cz/Duricske_skusky_Majdan_28.-29.11.09/

 

 

 

24.10.2009 OVVR Bernolákovo

 

 

 

Prišla jeseň,málo akcií,na ktorých sa zúčastňujeme,doma neobsedíme,takže sa chodíme učiť na skúšky :) V tento deň sme zavítali do Bernolákova na skúšky,ktoré sme už mali dlhšie naplánované.Moja srdcovka-goldeni :) Prišli sme síce neskôr,lebo vstávať zase nejak o 5 sa nám nechcelo,ale pozreli sme si aspoň všetkých psíkov na vode. Bolo 11 retrieverov + 1 nesúťažne,takže bolo na čo pozerať.Niektorým to išlo lepšie a niektorým horšie. Táto skúška sa mi zdala strašne ľahká,tak už sa teším,keď nám do rodiny príde malý gold heh

 

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/Bernolakovo_24.10.2009_OVVR/

Robko síce fotil málo,ale aspoň niečo máme :)

 

 

18.10.2009 Chovné skúšky NKS D.Zelenice

 

 

 

Takže týchto skúšok sa zúčastnila aj naša baba Alfa Steiger-haus so svojim pánom Robkom.Táto skúška nie je zrovna ľahká,no tí naši sa snažili trénovali a trénovali.Bohužiaľ už na prvej disciplíne nebola Alfa vo svojej koži a hľadanie bažanta,ktoré jej nikdy nerobilo problém, sa teraz nejak nedarilo.Nakoniec sa však prebojovali k druhej disciplíne so známkou 2. Druhá disciplína bola hľadanie zajaca,kde neobstáli.Alfa v časovom limite nenašla a nepriniesla zajaca. Takže nám to nevyšlo :( Ale neboli ani prví ani poslední čo vypadli,pretože dosť psíkov neprešlo .Napriek tomu sme ešte zostali a pozreli si vodu a hľadanie v tŕstí. Tak teda snáď o rok :)držte palce

 

 

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/Chovne_skusky_NKS_18.10.09_D.Zelenice/

 

 

 

17.10.2009 JSS Biely Kostol

 

 

 

Tak na tieto skúšky sme sa išli s Robkom len pozrieť. Niečomu sa zase priučiť,psychicky podporiť známych :) a spoznať zase niekoho nového. Bola s nami aj malá Amanda,s ktorou sme aspoň vyskúšali správanie po výstrele a to nerobilo žiadny problém.Zúčastnilo sa jediné malé plemeno čierny labroško,tak sme pozreli aj jeho vlečky.Zvládol to super :) Pán rozhodca bol taký milý a dovolil nám urobiť si vlečku pre Amandu.Tá zase nesklamala a krásne vypracovala stopu,tak sme na ňu veľmi hrdí :)

 

 

fotky : chlapci.rajce.idnes.cz/JSS_B.Kostol_17.10.09/