Trénujeme...

Tak tu by sme chceli mať zaznamenané aspoň niektoré tréningy,ktoré sa týkajú poľovníctva :) Určite nebudú všetky,ale aspoň niečo

27.8.2011 Báhoň

Dnes sme sa zúčastnili tréningového dňa v Báhoni. Trošku sme psiskov prebehli v rámci prípravy na BL a moja krpaňa sa bola ukázať aká je ona šikovná pri diviakovi. Nie je to žiadny psycho,ale som rada,že robí ako robí. Krásne si obšteká,žiadny kontakt.Taká ideálna bezpečná robota na poľovačky. :) A musím sa pochváliť,že to moje psisko bolo po celom doobedí vrešťania unavené a oddychovalo...to je čo povedať. Tie dni plávania cez týždeň jej asi dali zabrať a baterky sa dokázali vybiť.

a takto si spokojne oddychovali Marekove welshky :)

12.9.2010 tréning triafania atréning na vode :D

Konečne zopár riadkov aj o jednom z tréningov :) Ráno sme sa vybrali do Zelenča,kde sa nás Robko išiel učiť triafať a my s Amou sme si precvičili sliedenie,vyskúšali odloženie pri strelbe a tak :) Všetko išlo ako malo. Robko trafil hrdličku a my sme mali odloženie pekné.Dokonca sme sa naučili hlásiť "zver" :D Zrazu Ama v poli štekááá... "keď tam bude diviak...." a ja " stavte sa,že tam bude nejaký holub :D" .Tak Robko išiel išiel a našiel Amu ako hlási streleného holuba :DZlatá nie? Tak sme ešte pochodili Zeleneč a potom smer domov :) Cestou sme sa zastavili ešte na Suchovskej priehrade,kde sme si skúsili aporty s Alfou a Amandou.Krása.

 

2.4.2010 tréning na FT a SVMP

Zase sme využili pekný deň na pekný spoločný tréning :) Trénovali sme zase v HC a zase to isté,veď predsa Trial a vlohovky sa blížia. Debie opäť nesklamala a krásne pracovala. Bohužial všetci mali plné ruky práce alebo skôr psov,tak nemal kto fotiť.No to jej behanie a vystavovanie...bolo na čo pozerať. Môj malý škriatok Amanda si tiež prišla na svoje. Odtrénovali sme si ostrosť,sliedenie,stopa vodiča a všetko nám išlo výborne.Skúšali sme si aj chôdzu pri nohe na "cez pleco vodítku" :D.Amuša to rýchlo pochopila.Pripravili sme jej aj  srdcovku ,teda natiahli sme jej jednu stopu,ktorú s chuťou ,rýchlo a spolahlivo vypracovala.Už sa teda teším na FSMP a FD. :)

20.3.2010 tréning na FT a SVMP

Dnes sme sa vybrali trénovať s našími kamošmi Naďkou a Stankom.Tí trénovali so svojími gordoniatkami hľadačku a vystavovanie,náš Robko trénoval s Debie na FT a ja s Amandou na SVMP :) Čo sa týka našich báb,boli sme veľmi spokojní.Debie krásne hľadala a vystavovala a s Amandou sme skúšali hľadanie na poli,ostrosť a stopu vodiča.

fotky: stano3c.rajce.idnes.cz/20.3.2010/

 

 

Dnes sme sa v zostave Amanda,Aneta,Fredy vybrali na tréning na VŠ Steigerovu do Smoleníc :) Najskôr si išla zaštekať Amanda,ktorá po osmelení ukázala svoje kvality. Potom si zaštekala ešte s kamošom jagošom. Ešte prišla Anetka,ktorá už mala menší záujem o diviačkov,ale predsa aj ona si trošku poštekala.  Nakoniec prišlo aj prekvapenie :) Fredy v obore.  Najskôr sa všetci smiali a hlavne,keď Fredy po tom ako uvidel diviaka,dobehol za mnou,ale keď som ho prebudila a začal na ne revať ako šialený,tak už všetci len pozerali so slovami "to je hlas". Popri tých škrekoch je aj jeho hlas pekný :DA tak sme si zaštekali,pofotili a hurá domov :)

fotky: chlapci.rajce.idnes.cz/7.2.2010_trenujeme_pri_diviacikoch/